Aktuality‎ > ‎

9.1. 2018 ZOO Kroužek Kunice 2018

Vážení rodiče,

přicházíme s nabídkou velmi úspěšného kroužku, který kombinuje nejen rozvoj teoretických a praktických znalostí z oblasti přírodovědy, ale také rozvíjí další vlastnosti u Vašeho dítěte, jako jsou např. logické uvažování v širších souvislostech, plánování, zodpovědnost, samostatnost či podporu vlastního uvědomění o nutnosti dalšího vzdělávání.

Cílem kroužku je naučně zábavnou formou dětem vysvětlit, že žádné zvíře není věc, ale také pořízení si jakéhokoli zvířete do domácnosti sebou ponese velkou zodpovědnost pro všechny členy rodiny a v mnohém dlouhodobě ovlivní další fungování celé rodiny.

Celý kroužek probíhá v uvolněné atmosféře, po celou dobu za přítomnosti terapeutického zvířete, které je pokaždé jiné. Děti mají možnost si zvířátko nejen pohladit, ale také nakrmit i současně poznat a vyzkoušet, co obnáší péče o takové zvířátko včetně manipulace se stelivy, čištění i následného úklidu.

Současně v rámci kroužku bude dětem vysvětleno jaký je rozdíl mezi volně žijícími zvířaty, zvířaty v ZOO, zvířaty v hospodářském chovu či domácími mazlíčky a jejich vztah k přírodě. Taktéž se děti seznámi s nejčastějšími mýty, pověrami a nepravdami, které bohužel dodnes kolem některých zvířat a jejich chovu přetrvávají.

Počet dětí je omezen na 15 dětí na kurz z důvodu dodržení možnosti individuálně - terapeutického přístupu ke každému dítěti ve skupině. Kromě pozitivně vzdělávací formy pro děti různého věku přináší tento kroužek také pozitivní vliv na psychický a sociální rozvoj dítěte. V rámci naší specializaci umíme také poradit dětem při chovu stávajících domácích mazlíčků, ale také jsme v případě zájmu připraveni konzultovat s rodiči nejen péči o domácí mazlíčky, ale také problematiku jejich ratolestí. Máme za sebou bohaté zkušenosti s různými dětmi - přes ADHD, nesoustředěnost, introvenci až po formy lehkého autismu či fóbie. V případě, že dítě navštěvuje nějakého pedagogicko-psycholigického specialistu, nabízíme možnost po oboustranné dohodě spolupodílení se na terapii.

Vzhledem k velké časové náročnosti a omezené doby po kterou mohou zvířata pracovat je náš kroužek nabízen jen několika málo vybraným školám. Díky naší odborné práci a profesionálně vycvičeným zvířatům jsme pravidelně zváni do různých televizních pořadů, píšeme odborné články ke konkrétní problematice, spolupracujeme na různých vystoupeních, foceních či natáčeních.

Na letošní rok máme přislíbena natáčení jak pro ČT, tak i ostatní televize. Jeden z pořadů bude přímo o našem kroužku, který v tomto rozsahu je jediný v České republice. V případě zájmu, lze část natáčení po dohodě realizovat s Vašimi dětmi ve škole. Protože na každé hodině děti přijdou do přímého kontaktu se zvířaty, stelivem či krmivem prosíme o důsledné vyplnění oddílu na přihlášce Zdravotní omezení, abychom se vyvarovali případných alergických reakci na srst a pod.

V případě nejasností jsme Vám k dispozici na telefonu 736 709 586 pro případné konzultace.

Tým Therapy4U  Ing.Jaroslav a Irma Šmalclovi

ć
Jaroslav Šmalcl,
12. 1. 2018 5:17
Ċ
Jaroslav Šmalcl,
12. 1. 2018 5:17